O'Reilly logo

125 sposobów na bezpieczeństwo sieci. Wydanie II by Andrew Lockhart

Stay ahead with the world's most comprehensive technology and business learning platform.

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required

Wstęp

Chyba w żadnej innej dziedzinie pojęcie haker[1] nie jest tak błędnie rozumiane, jak w dziedzinie bezpieczeństwa sieciowego. Można to wytłumaczyć tylko tym, że te same narzędzia, których zawodowcy używają do badania bezpieczeństwa sieci, można wykorzystać również do przeprowadzenia ataku na dowolny komputer w internecie. Różnica między administratorem systemu badającym bezpieczeństwo swoich komputerów a komputerowym włamywaczem usiłującym uzyskać do nich nieautoryzowany dostęp nie jest kwestią narzędzi czy technik, a jedynie intencji. Tak jak w przypadku wszystkich innych zaawansowanych technologii, narzędzia bezpieczeństwa nie są z natury rzeczy ani dobre, ani złe — a to jakimi są wynika jedynie ze sposobu ich użycia. Przy użyciu tego samego ...

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, interactive tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required