O'Reilly logo

HTML5. Nieoficjalny podręcznik. Wydanie II by Matthew MacDonald

Stay ahead with the world's most comprehensive technology and business learning platform.

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required

Wstęp

Na pierwszy rzut oka mógłbyś założyć, że HTML5 jest 5. wersją języka znaczników HTML. Jest to jednak odrobinę bardziej skomplikowane.

HTML5 jest buntownikiem. Został opracowany przez grupę wolnych myślicieli, którzy nawet nie byli odpowiedzialni za oficjalny standard HTML. Pozwala stosować praktyki, które zostały zakazane całą dekadę temu. Wyjaśnia twórcom przeglądarek w najdrobniejszych szczegółach, jak mają sobie radzić z błędami w kodzie, zamiast odrzucać wadliwe strony. Umożliwia też odtwarzanie multimediów bez konieczności używania wtyczek do przeglądarek w rodzaju Flasha. Wprowadza też istną powódź obsługiwanych przez język JavaScript właściwości, które nadają stronom interaktywność porównywalną z dedykowanym oprogramowaniem systemowym. ...

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, interactive tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required