O'Reilly logo

Ruby. Wprowadzenie by Michael Fitzgerald

Stay ahead with the world's most comprehensive technology and business learning platform.

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required

Przedmowa

Język Ruby przyciągnął mnóstwo uwagi od chwili pojawienia się Ruby on Rails — napisanej w tym języku architektury aplikacji WWW. Najwyższa pora na tę uwagę. Ruby istnieje tak długo jak Java, lecz aż do mniej więcej 2000 roku poza granicami Japonii jego popularność nie była zbyt duża. W ciągu kilku ostatnich lat nieustannie rosła, nie bez powodów.

Kto powinien przeczytać tę książkę?

Zakładam, że dwa typy czytelników zainteresują się niniejszą książką: doświadczeni programiści, którzy chcieliby poznać Ruby, oraz nowicjusze, którzy chcą nauczyć się programowania. Stoję przed dość ciekawym zadaniem: spełnić oczekiwania obu grup i nie zirytować żadnej. Jest to kwestia wyważenia treści, z którą mam zamiar poradzić sobie następująco: będę traktować ...

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, interactive tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required