O'Reilly logo

Budowa prostych robotów. Niezwykłe projekty ze zwykłych materiałów by Kathy Ceceri

Stay ahead with the world's most comprehensive technology and business learning platform.

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required

3 Roboty, które nie poddały się ewolucji

Istnieją minimalistyczne rozwiązania pozwalające na budowę urządzeń, które będą zużywały swoją energię na własne potrzeby, a nie na potrzeby ich „panów”.

— Mark W. Tilden

Jak bardzo można uprościć konstrukcję robota, aby wciąż można go było określać mianem robota? Pytanie to wielu konstruktorów robotów potraktowało jak wyzwanie. Większość osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że lalka lub pacynka, która porusza się tylko, gdy jej użytkownik pociągnie za sznurek lub wciśnie przycisk, nie jest robotem. Jednak czy za robota można uznać pojazd zdalnie sterowany przez użytkownika? Zastosowano w nim elektronikę pełniącą funkcję pośrednika w komunikacji człowiek – maszyna. Czy robotem jest urządzenie, w którym funkcję ...

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, interactive tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required