O'Reilly logo

CSS. Kaskadowe arkusze stylów. Przewodnik encyklopedyczny. Wydanie III by Eric A. Meyer

Stay ahead with the world's most comprehensive technology and business learning platform.

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required

Rozdział 8. Dopełnienie, obramowanie oraz marginesy

Większość projektantów stron w późnych latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku w wielu projektach używała tabelek dla kontrolowania układu strony. Działo się tak oczywiście dlatego, że tabelki mogą zostać wykorzystane przy tworzeniu bocznych menu oraz skomplikowanej struktury wyglądu całej strony. Służą także prostszym zastosowaniom, takim jak umieszczanie tekstu w kolorowym polu, które jest otoczone obramowaniem. Kiedy się nad tym zastanowić, można dojść do wniosku, że nie powinno się wykorzystywać tabeli do tak prostych zadań. Jeśli akapit z czerwonym obramowaniem i żółtym tłem jest wszystkim, czego potrzeba, to po co otaczać tekst pojedynczą komórką tabelki? Czy nie byłoby prościej po prostu ...

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, interactive tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required