O'Reilly logo

Gotowanie dla Geeków. Nauka stosowana, niezłe sztuczki i wyżerka by Jeff Potter

Stay ahead with the world's most comprehensive technology and business learning platform.

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required

Organizacja kuchni

A zatem wybrałeś już przepis i korci Cię, aby czym prędzej wziąć się do roboty? I co teraz? Poza skompletowaniem listy składników w sklepie spożywczym z listą zakupów w dłoni? Jest jeszcze kilka rzeczy, które powinieneś zrobić, żeby uniknąć porażki w kuchni, zanim dotkniesz nożem deski do krojenia.

Kalibracja instrumentów

Naukowiec może prowadzić eksperymenty i obserwacje tylko z taką dokładnością, na jaką pozwalają mu urządzenia, którymi dysponuje. Nie chcę przez to powiedzieć, iż działania w kuchni podlegają takim samym rygorom jak te prowadzone w laboratorium, ale jeśli próbujesz upiec dobre ciasto albo kurczaka z różna, a temperatura w Twoim piekarniku różni się o 28°C od wymaganej, to wynik Twojego działania nie będzie przypominał ...

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, interactive tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required