O'Reilly logo

Nowe usługi 2.0. Przewodnik po analizie zbiorów danych by Toby Segaran

Stay ahead with the world's most comprehensive technology and business learning platform.

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required

Kolofon

Zwierzęta przedstawione na okładce książki to pingwiny królewskie (Aptenodytes patagonicus). Choć powiązane pierwotnie z regionem Patagonii, nie rozmnażają się już w Ameryce Południowej. Ostatnia kolonia została wytępiona przez łowców fok w XIX wieku. Obecnie pingwiny te występują w pobliżu Antarktyki na wyspach takich, jak Wyspa Księcia Edwarda, Wyspy Crozeta, Macquarie i Falklandy. Zamieszkują plaże i płaskie obszary lodowcowe blisko morza. Pingwiny królewskie to ptaki wyjątkowo towarzyskie. Przebywają w koloniach liczących nawet 10 tysięcy sztuk. Młode są wychowywane w „żłobkach”.

Mając 76 cm wzrostu i ponad 13 kg wagi, pingwin królewski jest jednym z największych gatunków pingwinów (plasuje się na drugim miejscu, tuż za blisko spokrewnionym ...

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, interactive tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required