O'Reilly logo

Photoshop CS6/CS6 PL. Nieoficjalny podr?cznik by Lesa Snider

Stay ahead with the world's most comprehensive technology and business learning platform.

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required

Dobór palety barw

Jak już wspomniałam, paletę barw projektu dobiera się na ogół na podstawie jednego głównego koloru (koloru bazowego). Kolor ten można zaczerpnąć z detalu, który będzie stanowił punkt wyjścia do realizacji projektu (na przykład z logo albo z wzorcowego zdjęcia), bądź też może to być barwa, na której chciałbyś oprzeć cały projekt. Po określeniu koloru bazowego na podstawie kilku prostych reguł możesz poszukać innych barw, które będą do niego dobrze pasowały. W tej części rozdziału dowiesz się, w jaki sposób użyć koła barw w celu określenia palety kolorów w oparciu o cztery popularne harmonie barw (czyli kombinacje kolorów, o których wiadomo, że dobrze do siebie pasują). Nie martw się: jeśli ręczne dobieranie kolorów niespecjalnie ...

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, interactive tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required