O'Reilly logo

Wyznania mówcy. Spraw, by ludzie Cię słuchali by Scott Berkun

Stay ahead with the world's most comprehensive technology and business learning platform.

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required

Telepromptery (i zapamiętywanie) są złem wcielonym

Jest jedna rzecz, z którą nie jestem w stanie sobie dać rady i która jest moją osobistą, zawodową Nemezis. Nie mówię tu o prześmiewcach czy źle zaprojektowanych salach. Moim wrogiem numer jeden jest teleprompter. Zanim nie wystąpiłem w The Business of Innovation, nie widziałem takiego urządzenia na oczy, chociaż o nich słyszałem i jako tako zdawałem sobie sprawę ze sposobu ich działania. W studiu ze zdumieniem dowiedziałem się jednak, że są one wbudowane w kamery. Kiedy patrzy się w obiektyw podczas nagrywania rzeczy na taśmę B, widać na nim kwestie przewijające się z dołu do góry, jak podczas wprowadzenia do Gwiezdnych Wojen. W moim przypadku były to wypowiedzi reklamujące program. W większości ...

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, interactive tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required