O'Reilly logo

Czujniki dla początkujących. Poznaj otaczający Cię świat za pomocą elektroniki, Arduino i Raspberry Pi by Kimmo Karvinen, Tero Karvinen

Stay ahead with the world's most comprehensive technology and business learning platform.

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required

1 Czujniki

W życiu codziennym jesteśmy otoczeni różnego rodzaju czujnikami. W naszym świecie jest ich multum: począwszy od pasywnych czujników podczerwieni, które znajdują się w detektorach ruchu, poprzez czujniki dwutlenku węgla w układach klimatyzacji, a kończąc na malutkich akcelerometrach, modułach GPS i kamerach wewnątrz Twojego smartfonu i tabletu — czujniki są wszędzie! Ich różnorodność jest imponująca.

Można bezpiecznie założyć, że jeżeli urządzenie elektroniczne ma w nazwie słowo „inteligentne”, to z całą pewnością jest wypełnione czujnikami (rysunek 1.1). Dzięki rozpowszechnieniu urządzeń inteligentnych — szczególnie telefonów — ceny czujników są coraz bardziej przystępne. Co za tym idzie — dodawanie do Twoich projektów bardziej zaawansowanych ...

With Safari, you learn the way you learn best. Get unlimited access to videos, live online training, learning paths, books, interactive tutorials, and more.

Start Free Trial

No credit card required